Nemokamas įmonės steigimas

nemokamas įmonės steigimasAtskleisime paslaptį – įmones įsteigti ir savo verslą pradėti galima ir neturint tūkstančių eurų. Tam reikia pasirinkti tinkamus finansinių paslaugų teikėjus – steigėjus ir buhalterius. Kaip tai padaryti? Pateikiame esminę informaciją.

1 etapas. Surandame partnerius, kurie steigia nemokamai. Nemokamas įmonės steigimas galimas tik bendradarbiaujant su tam tikromis įmonėmis. Viena tokių yra „Apskaita AG“, dirbanti ir Vilniuje ir Kaune. Jų yra ir daugiau, tačiau reikia atsargiai atsirinkti.

2 etapas. Nusprendžiate, kokia verslo forma yra priimtiniausia jūsų verslui. Tai reiktų padaryti su finansininkais pasikonsultavus, gerai viską apmąsčius, nes klaidingas sprendimas gali būti lemiamas jūsų jaunam verslui. Kas tai bus – Mažoji bendrija, ar UAB, o gal net VšĮ – nuspręsite kartu su finansininkais.

3 etapas. Įmonės pavadinimo rezervavimas. Dabar įmonės pavadinimus tikrina ne tik „Registrų centro“ darbuotojai, bet ir kalbininkai. Netoleruojami užsienietiški ar netaisyklingi pavadinimai, todėl reikia apsišarvuoti kantrybe, kad būtų rezervuotas tinkamiausias įmonės pavadinimas. Rekomenduojame iš karto sugalvoti kelis variantus ir sustatyti juos prioritetine tvarka – jei netiks pirmasis, panaudosite antrąjį ar trečiąjį.

4 etapas. Dokumentų parengimas. Nemokamas įmonės steigimas galimas tik tada, kai visi dokumentai yra parengti pagal esamus „Registrų centro“ reikalavimus. Tai akcininkų susirinkimo protokolai, sprendimai, įmonės steigimo sutartis, įstatų patvirtinimas ir t.t. Taip pat reikalingos kelios „Registrų centro“ formos. Svarbūs dokumentai yra leidimas steigti įmonę tam tikrose patalpose. Jei tai jūsų asmeninis būstas – problemų nekils, nebent vis dar mokate paskolą. Tada reikia papildomo leidimo iš banko, kuriame jūsų nekilnojamas turtas yra įkeistas. Jam gauti reikia keleto dienų, be to jis kainuos kelis eurus.

5 etapas. Steigimo procedūra vyksta finansininkų biure. Ji užima apie valandą, kurios metu reikia keletą kartų prisijungti naudojant elektroninį parašą prie „Registrų centro“, VMI, SODROS sistemų. Užpildomi visos formos, pateikiami ir patvirtinami visi dokumentai, tada pradedamas kelias darbo dienas trunkantis steigimo procesas.

Yra papildomų darbų, kai steigiate UAB. Čia reikalingas įstatinis kapitalas 2500 eurų. Kai rezervuojate įmonės pavadinimą, yra suteikiamas unikalus numeris, su kuriuo galite nueiti į norimą banką ir atsidaryti kaupiamąją sąskaitą. Procedūra banke trunka 1-1,5 valandos. Atidaroma kaupiamoji sąskaita, į kurią galima pervesti įstatinį kapitalą. Ką daryti, kai tokio kapitalo neturite? Galima pasiskolinti iš šeimos ir artimųjų, nes vos tik įmonė bus įsteigta per 5 darbo dienas, iš karto nueisite į banką ir kaupiamąją sąskaitą performuos į atsiskaitomąją. Greitieji kreditai taip pat išeitis, bet vis tiek reikės sumokėti sutarties administravimo mokesčius, tad išlaidų bus. Aišku, yra galimybė skolintis ir iš finansininkų, steigiančių jūsų įmonę, tačiau turėkite omenyje, kad paskola bus suteikta už metinę buhalterinės apskaitos tvarkymo sutartį.

Kodėl nemokamai? Greičiausiai tai steigiančiosios įmonės rinkodaros strategija ir steigimo išlaidas jie kompensuoja iš būsimųjų buhalterinės apskaitos sutarčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *