Kokią įmonę reikėtų pirkti verslo naujokams?

verslas

Ieškantys pardavėjų, kurie siūlo įsigyti įvairius juridinius statusus, turėtų būti gerokai atidesni. Mat, pastebima, kad dabar yra nemažai apgavikų, siekiančių atsikratyti atsakomybės. Paprastai kalbant, vis dažniau įspėjama, kad perkantys įvairias įmonės, turėtų kruopščiai panagrinėti ką jie perka. Pasitaiko tokių nutikimų, kuomet įsigyjama bankrutuojanti įmonė. Jeigu jūsų tikslas yra įsigyti įmonę už kuo mažesnę kainą, tuomet pirkimas turėtų būti atliekamas tik įsitikinus, kad pardavėjas yra sąžiningas. Kaip tai sužinoti nėra sudėtinga – paieškos sistemos pasitelkimas atsiliepimų paieškai būtų geriausias sprendimas.

Dabar nemaža dalis verslininkų kreipiasi į tam tikrus pardavėjus, kad įsigytų įmones pigiau. Galvojate, kodėl tokie pardavėjai nustato žemas kainas? Esmė tame, kad tos parduodamos įmonės yra registruojamos būtent tam, kad paskui jas būtų galima parduoti. Trumpai tariant, tokių juridinių asmenų kainos siekia vos keletą šimtų eurų. Tai tikrai patrauklus pasirinkimas, žinant, kad UAB steigimas patiems atsieitų gerokai daugiau.

Aišku, turėkite galvoje, kad įmonės įsigijimo metu negalėsite visko daryti taip, kaip norite. Aiškiau kalbant, nebeturėsite galimybės nuspręsti koks bus įmonės pavadinimas. Taipogi įmonė turės savo registracijos adresą, tad gali tekti nurodyti kitą veiklos vykdymo vietą. Aišku, pirkimo metu, jeigu pardavėjas yra sąžiningas ir atsakingas, gausite visą aktualią informaciją kaip viskas vyksta.

Pravartu žinoti, kad įmonėmis prekiauja ne tik juridiniai asmenys, bet ir privatūs žmonės. Trumpai tariant, yra nemažai pavienių fizinių asmenų, kurie registruoja įmones ir paskui jas parduoda kitiems. Tuo įsitikinti galite pažvelgę tiek į skelbimų portalus, tiek ir kitas vietas. Ten neretai pateikiami tokie pasiūlymai su antraštėmis „parduodu UAB“ ir t.t.

Tiesa, norint saugiai įsigyti įmonę, reikėtų įvertinti patį pasiūlymą. Turite matyti, kad parduodama įmonę neturi skolų, nėra tie bankroto slenksčiu ir t.t. Tokią informaciją turi pateikti pats pardavėjas, o taip pat daug ką galite sužinoti registrų centre. Kaip bebūtų, jeigu įmonė neturi veiklos istorijos, tuomet bus paprasčiau sužinoti ar verta ją pirkti ar ne. Jeigu parduodama įmonė veiklos nevykdė, tikėtina, kad jis yra švari ir ją pirkti verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *