Paskolos ir kreditai

kreditai paskolosVartojimo kreditų rinka vystosi. Uždraudus greituosius kreditus dalinti nuolatinių pajamų neturintiems asmenims (bedarbiams), įvedus 40% taisyklę, kuri numato „lubas“ pagal asmens pajamas, atsiranda vis naujų būdų, kurie leidžia paimti dideles vartojimo paskolas.

Šiandien norime pristatyti paskolą su automobilio užstatymu. Tokią paslaugą teikia Mogo.lt.

Turi automobilį – turi ir pinigų

Automobilis yra kilnojamas turtas, turintis savo vertę. Jei tai turtas, vadinasi, jį galima parduoti, įkeisti ir kitaip gauti iš jo pajamas. Tai puikus garantas, kad pasiskolinta pinigų suma bus grąžinta. Negrąžinimo atveju automobilis paprasčiausiai parduodamas ir suma susigrąžinama. Atrodo, kad kreditų bendrovėms šis verslas labai priimtinas. O kaip yra žmonėms?

Norintieji gauti kreditą turi perrašyti automobilį paskolos davėjui – įmonei. Tai daroma užpildžius specialią „Regitros“ formą ir nunešus į artimiausią „Regitros“ skyrių. Ten sumokamas nedidelis mokestis ir automobilis perrašomas. Tada sudaroma nuomos sutartis, pagal kurią kredito davėjai leidžia naudotis buvusiam savininkui savo automobiliu. Tokiu būdu žmogus ir toliau naudojasi automobiliu, tik jis jam nebepriklauso. Tol kol išmokama paskola su palūkanomis. Kai visa suma sumokama, automobilis vėl perrašomas asmeniui. Tai lyg išsipirkimas iš lombardo 😉

automobilis

Paskolos pliusai

Pagrindinis pliusas yra tas, kad ir toliau galima naudotis automobiliu. Aišku, galima jį pastatyti į saugomą aikštelę ir ten laikyti tuos 2 metus, tačiau ar apsimoka? Tiesa, palūkanos tokiu atveju būna kiek mažesnės. Kitas pliusas yra tas, kad maksimalus paskolos dydis yra iki 90% automobilio vertės. Sakykime, turite automobilį, kurio vertė – 100 000 litų. Reiškia paskolos galite tikėtis tikrai didelės – iki 90 000 litų. Su tokia suma galima pradėti ir vystyti nuosavą verslą ar investuoti.

Dar vienas pliusas – yra galimybė viską daryti kaip juridinis asmuo, jei automobilis priklauso įmonei.

Paskolos minusai

Minusų yra, kaip ir visur. Paskolos proceso metu gali prireikti padaryti dar ir papildomą automobilio raktelių kopiją. Be to labai reiktų atkreipti dėmesį į nuomos sutartį, kurioje nusakoma, kas atsakingas už automobilio remontą, ar privalomas KASKO draudimas ir t.t. Tai itin aktualu senesnių automobilių savininkams. Beje, automobilis turi būti ne senesnis, nei 15 metų. Kreditai išduodami tik tiesioginiams savininkams, tad žmonos automobilio „užstatyti“ nepavyks.

Ši paslauga nėra greitas kreditas! Čia niekas greitai nevyksta, nes reikalingi tam tikri automobilio savininko veiksmai. Jei jis gyvena ne didmiestyje, prisidės ir įvairios pašto siuntos, kuriose siunčiami atsarginiai rakteliai ir t.t.

Didelės galimybės

Galimybės yra tikrai neblogos, nes išduodama nuo 2000 iki dešimčių tūkstančių litų. Ypač tai pravartu įmonėms, kurios turi savo automobilių parką ir nori jį atnaujinti, išplėsti ar pagerinti pardavimus.

Taip pat naujų automobilių savininkai taip pat turi neblogas galimybes gauti didesnę paskolą, nei įprastai pagal oficialias pajamas. Dažnai įmonės vadovas gauna nedidelį atlyginimą, bet naudojasi įmonės automobiliu. Dėl to ši paskola itin patraukli verslui vystyti.

Paskola yra nerizikinga, nes automobilį visada galima parduoti ir padengti negrąžintą skolą. Tiesa, šis scenarijus nėra pageidautinas nei iš skolintojo, nei iš skolininko pusės.

Daugiau informacijos rasite Mogo.lt puslapyje.

1 thought on “Paskolos ir kreditai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *