Kodėl ilgalaikės paskolos turėtų būti jūsų prioritetas?

Ilgalaikės paskolosKetinate kreiptis į paskolų bendroves dėl greito kredito? Nežinote kurį pasiūlymą pasirinkti? Rinktis reikia tą, kuris suteikia bent minimalų saugumo jausmą. Aiškiau kalbant, vartotojams siūloma nesusigundyti tais trumpalaikiais kreditais, kurie siūlomi be palūkanų, nes iš jų naudos būna retai. Ilgalaikės paskolos turėtų būti jūsų prioritetas, nes jų grąžinimas yra žymiai lengvesnis. Finansų ekspertai pataria skolintis ilgesniam laikotarpiui dėl to, jog nuo ilgesnio laikotarpio priklauso ir mokamų įmokų dydžiai. Tai reiškia, kad kuo ilgesnis paskolos grąžinimo laikotarpis pasirenkamas, tuo mažesnes įmokas reikės mokėti ateityje. Ilgesnis laikotarpis dažniausiai priverčia kreditorius leisti palūkanų normą ir tuo įsitikinti galite tiesiog skaičiuoklėje nustatę maksimalų kredito grąžinimo terminą.

Trumpalaikių paskolų nerekomenduojama imti dėl paprastos priežasties – jie yra labai rizikingi dėl pratęsimo mokesčių. Kai asmuo skolinasi mėnesiui nemokamai, jis galvoja, kad jam bus lengva grąžinti tą skolą, o blogiausiu atveju neva galės tą skolą grąžinti dalimis. Taip nebūna. Jeigu imate trumpalaikę paskolą mėnesiui, tai sekantį mėnesį turite padengti visą skolą. Jeigu to padaryti negalėsite, tuomet reikės sumokėti pratęsimo mokestį. Štai jis ir sukelia nemenkas problemas.

Pratęsimo mokesčiai dažniausiai yra visiškai neadekvatūs – jų dydis dažnai prilygsta ilgalaikių paskolų įmokų dydžiams. Skirtumas tas, kad ilgalaikės paskolos įmoka bent kažkiek sumažina skolą, o štai trumpalaikio kredito pratęsimo mokestis tik atideda skolos grąžinimo dieną ir jokios skolos nesumažina nei kiek. Dėl to siūloma vengti trumpalaikių paskolų, nes jos dažniausiai ir priveda prie tokių situacijų, kuomet kreditoriai kreipiasi į skolų išieškojimo bendroves dėl priverstinio skolos išieškojimo. Tada asmuo patiria nemenkus nuostolius, nes galiausiai kreditoriaus susidariusias išieškojimo išlaidas klientas turi padengti be jokių išlygų.

Labiausiai reikėtų akcentuoti, kad trumpalaikių kreditų negrąžinimas gali prišaukti ir antstolių dėmesį. Jeigu kreditorius jau kreipiasi į antstolį, tai turėkite galvoje, kad bendras įsiskolinimas gali išaugti net kelis kartus.

Norintiems saugumo visada siūloma rinktis ilgalaikes paskolas, nes jos yra saugesnės vien dėl mažesnių mėnesio įmokų. Jas rinktis reikėtų ir dėl to, kad net ir grąžinus visą skolą anksčiau laiko, visos palūkanos būtų perskaičiuojamos proporcingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.