Kodėl žmonės nebepasitiki bankais?

kreditaiLiepos mėnesį tyrimų centras „Vilmorus“ atliko visuomenės tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti, kokiomis institucijos lietuviai pasitiki labiausiai. Gauti tyrimo duomenys labai nenustebimo: lietuvių pasitikėjimas auga gaisrininkais, policijos pareigūnais ir kariuomene, o štai pasitikėjimas bankais tiesiog krenta akyse. Anot specialistų, visuomenės pasitikėjimas bankais labiausiai krito po ne tikėto „Snoro“ žlugimo, tačiau tai tikrai nėra vienintelė priežastis.

Pralaimima kova su greitojo kredito bendrovėmis

Komerciniai bankai jau seniai siekia pažaboti greitųjų kreditų bendroves, tačiau visos pastangos primena kovą su vėjo malūnais. Kreditai – vienas populiariausių, greičiausių ir efektyviausių skolinimosi būdų, kurį spėjo išbandyti daugelis lietuvių. Anot vilniečio Stepono, labiausiai žavi pakankamai lengvos kredito gavimo sąlygos ir lanksčios grąžinimo galimybės. Tuo tarpu, norint pasiskolinti iš banko, reikia nueiti tikrus kryžiaus kelius ir atsakymas ne visada būna teigimas.

Be to, nuolatos kylantys banko reikalavimai klientams, dalį jų palieka tiesiog be pasirinkimo ir priverčia rinktis būtent greitųjų kreditų bendroves, kurios tikrai nesnaudžia ir klientus vilioja patraukliomis skolinimosi sąlygomis. Tad, jei tenka skolintis, kreditai neabejotinai atrodo patrauklesnis pasirinkimas ir panašu, kad lietuvių nebegąsdina net ir pakankamai didelės palūkanos, kurias tenka mokėti už paimtą greitąją paskolą.

Nepopuliarūs sprendimai

Paskutiniu metu žiniasklaidoje garsiai nuskambėjo ir daug diskusijų sukėlė bankų noras apmokestinti išgryninamus pinigus iš bankomatų. Tiesa, nors mokestį teks mokėti tik tada, kai bus išgryninama  daugiau nei 500 eurų suma, tačiau visuomenės reakcija buvo neigiama ir nieko nuostabaus, juk lietuvių pragyvenimo lygis ir taip nėra zenite, o vien mintis, apie dar vieną mokestį, varo į neviltį.

Panaši situacija ir su palūkanomis. Kai kurie komerciniai bankai nusprendė mokėti 0 proc. palūkanų už saugomus žmonių indėlius. Tad tikrai ne vienam lietuviui kilo mintis atsiimti savo santaupas iš banko ir jas laikyti tiesiog namuose.

Taigi, jei komerciniais bankai nekeis savo politikos klientų atžvilgiu, pasitikėjimas jais tikrai nekils, o greitieji kreditai ir toliau skatins žmones skolintis ne iš bankų, o iš kreditorių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.