Fizinio asmens bankrotas

Fizinio asmens bankrotas ŠiauliuoseKartais gyvenimo negali nuspėti ir susikurti jį taip, kaip nori. Yra daugelis pašalinių faktorių, kurie galiausiai nulemia vienus ar kitus įvykius. Atrodo, kad situacija asmeniniame gyvenime klosto puikiai. Graži, mylinti šeima, namai, automobilis, karjera ar net verslas einasi, kaip pagal planą. Tačiau kažkoks įvykis pakeičia viską ir lieki be pinigų, tenka imti paskolą, greituosius kreditus. O iš to dažniausiai gaunasi didelė skola, kurią reikia kažkaip padengti, nes ji didėja ir didėja. Bet ką tuomet daryti? 2013 metais įsigalėjo teisinė sistema, kuri leido pradėti fizinio žmogaus bankrotą. Šis įstatymas ne tik pakeitė daugelio žmonių gyvenimus, bet ir galiausiai vėl atvėrė kelią į ryškesnį gyvenimą. Fizinio asmens bankrotas Šiauliuose, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje parodė, kokia didelė dalis mūsų tautiečių išties kentėjo nuo kreditorių, todėl bankrotas liko jiems vienintelis išsigelbėjimas.

Jums įdomu, kas gali bankrutuoti? Dažniausiai bankrutuoja fiziniai asmenys, kurie tampa nemokūs dėl kažkokių pašalinių veiklų. Bet pats bankrotas turi ir sąlygas, kurias patenkinus fizinis asmuo gali kelti savo iniciatyva bylą teismui. Pirma, jis turi būti visiškai sąžiningas bei neturėti žalingų įpročių, tokių kaip azartiniai žaidimai ar narkotikai. Antra, jis pagrindinį turtą turi turėti Lietuvoje. Vienas skirtumas, kuo skiriasi įmonės bankrotas, nuo fizinio asmens bankroto, tai kad pastarajam iškelti bylos negali joks kitas pašalinis subjektas, kreditoriai ir t.t., o tik jis pats.

O kokios pasekmės? Na tarkim fizinio asmens bankrotas Šiauliuose yra geriau, nei tokio pat tipo bankrotas kokioje nors Šilutėje. Vien dėl to, kad žmonės tiesiog jus badys rankomis. Bet čia nėra kažkokia esminė pasekmė. Tikėtina, kad asmens bankrotas tiesiog turės didesnės įtakos bendram finansiniam gyvenimui. Ilgą laiką, apie 10 metų, po proceso fizinis asmuo bus prižiūrimas banko. Jis sunkiai galės pasiimti naują paskolą, nebent įrodytų, jog yra tikrai mokus asmuo.

Galvojate, jog tik jūs esate kaltas dėl to, kad patyrėte bankrotą? Deja, kaltos yra abi pusės – tiek kreditoriai, kurie nepaaiškino sutarties sąlygų, tiek ir pats fizinis asmuo, kuris neapskaičiavo savo galimybių. Todėl jei jūs esate būtent tas žmogus ir galvojate apie šį sprendimą, tai fizinio asmens bankrotas Šiauliuose, Vilniuje, Kaune ar kitame mieste bus atliktas be vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.