Greitosios paskolos – ne kiekvienam

paskolosDaugelis žmonių anksčiau ar vėliau susiduria su paskolos poreikiu. Juk gyvenimas dažnai būna netikėtas ir nemaloniai stebinantis. Tuomet tenka susidurti ne tik su moraliniais, bet ir su finansiniais sunkumais ir ieškoti pagalbos šioje srityje įsitvirtinusiose bendrovėse. Kad be reikalo negaištumėte nei savo, nei paskolų teikėjų laiko, iš anksto susipažinkite su pagrindinėmis, šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos valstybių galiojančiomis paskolų teikimo sąlygomis.

Pirmasis slenkstis – amžiaus cenzas

Vienose šalyse žmogus laikomas pilnamečiu nuo 18-os, kitur nuo 16-os metų. Remiantis šia nuostata suteikiami ir kreditai paskolos. Legaliai veikiančiose bendrovėse jokios finansinės pagalbos negali gauti nepilnamečiai asmenys, negalintys visiškai atsakyti už savo veiksmus ir iš anksto numatyti laukiančių pasėkmių. Todėl jeigu Jums mažiau nei aštuoniolika metų, galite nevargti ir nesibelsti į Lietuvoje veikiančių kredito bendrovių duris – jos tikrai nėra linkusios taip smarkiai rizikuoti ir net išimtiniais atvejais nesuteiks galimybės gauti paskolą nepilnamečiam asmeniui.

Kartais nedrąsiai kalbama, kad amžiaus cenzas suteikiant paskolas bei vykdant kitus svarbius procesus turėtų turėti ne tik dugną, bet ir lubas, tačiau kol kas tai tik kalbos, kurios nežinia ar kada taps realybe. Todėl vyresnio amžiaus žmonėms kol kas tikrai nereikia jaudintis dėl paskolos greitai jos uždraustos nebus.

Prisiminkite savo finansinę praeitį 

Vienas svarbiausių dalykų ieškant paskolos greitosios pagalbos kasdieniam gyvenimui – tai žmogaus biografija. Prieš siekdami užmegzti finansinius įsipareigojimus, pirmiausia prisiminkite ar tokios patirties turėjote anksčiau. Gal buvote sudaręs sutartį su lizingo bendrove, gal buvote pasiėmęs greitąjį kreditą, gal pirkote išsimokėtinai? Viskas gerai, jei laiku įvykdėte minėtus įsipareigojimus, atsiskaitėte su savo tuometiniais partneriais, bet jeigu ne – Jūsų įvaizdis bet kurioje kredito bendrovėje bus labai prastas. Nei vienas sąmoningas paskolų teikėjas nenorės skolinti praeityje neatsakingai besielgusiam žmogui arba pasiūlys nepaprastai aukštas paskolos palūkanas, kuriomis bandys bent iš dalies kompensuoti įmonės patiriamą riziką. Čia jau negalios jokia greitos paskolos akcija, nuolaida, specialus pasiūlymas – už paslaugą teks mokėti gerokai daugiau ir įsipareigojimus vykdyti griežčiau, jei tik išvis gausite galimybę pasinaudoti kreditu. Tad įsipareigoję visada atsakingai žvelkite į sutartį ir visas jos sąlygas, kad vėliau netektų smarkiai pasigailėti dėl netęsybų pasėkmių.

Finansiniams įsipareigojimams būtinos stabilios pajamos

Įsijungę interneto portaluose veikiančią paskolos skaičiuokle pamatysite, kad daugelyje vietų paskola nesuteikiama stabilių pajamų neturintiems asmenims. Tai reiškia, kad jeigu Jūs nedirbate, negaunate našlaičio, neįgalumo ar panašios valstybės užtikrinamos pašalpos, galite kreiptis tik į mažą dalį paskolų teikėjų. Daugelis kredito bendrovių teigia, kad kreditai paskolos gali būti teikiamos tik tiems žmonėms, kurie turi pakankamai įrodymų, jog artimoje ateityje jie sugebės savo šeimos biudžete rasti lėšų skolos padengimui. Tai labai svarbus ir, galima sakyti, naudingas kriterijus, nes jau ne kartą girdėtos istorijos, kai finansiškai nestabilūs asmenys įklimpsta į greitųjų kreditų liūną ir dėl savo neapdairumo susiduria su milžiniškomis problemomis, persekiojančiomis visą gyvenimą. Tokiems asmenims jokia paskolos akcija negalioja – pirmiausia jie turi savarankiškai stabilizuoti gyvenimą, pakeisti gyvenimo būdą.

Skolintis, kai tai būtina, visiškai normalu ir naudinga, tačiau prieš kreipdamiesi į kreditų bendrovę visada atsiminkite, kad:

  • Būtina skolinimosi sąlyga – pilnametystė;
  • Koją pakišti visada finansinė praeitis;
  • Vienas svarbiausių aspektų kredito bendrovei – tai artimos Jūsų finansinės ateities perspektyvos, užtikrinančios visapusiškai sėkmingą paskolos sandėrį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.