Ar lengva gauti kreditą?

kreditas

Pastaraisiais metais netyla kalbos apie kreditus. Ar prireikus lengva pasiskolinti? O gal kreditas prieinamas toli gražu ne visiems? Apie tai, kokia situacija skolinimo sektoriuje, bandysime išsiaiškinti tolesnėse pastraipose.

Pirmiausia vertėtų aptarti, kas yra kreditas. Tai pinigų suma, paprastai siekianti kelis šimtus (iki kelių tūkstančių) eurų. Pasiskolinama nustatytam laikotarpiui ir grąžinama su palūkanomis. Vien faktas, kad pasiskolinimas yra įsipareigojimas, skatina daryti prielaidą, jog gauti kreditą ne taip ir lengva – visgi kalba sukasi apie pinigus, apie atsakomybę.

Viskas proto ribose – taip pasakytų skolinančios įstaigos. Jei pasiskolinimas būtų pernelyg sudėtingas, tokia paslauga apskritai nebūtų plėtojama. Juk ir žodis „greitas“ reiškia, kad nereikia ilgai laukti – vadinasi, viskas turėtų vykti gana paprastai.

Žinoma, netylant kalboms apie tai, kad žmonės prasiskolina (atkreipkite dėmesį – ne PAsiskolina, o PRAsiskolina – visai kita žodžio reikšmė), imamasi tam tikrų priemonių. Štai kliento mokumo įvertinimas svarbus tiek pinigus skolinančiai įstaigai, tiek pačiam vartotojui. Kreditų teikėjams rūpi išsiaiškinti, ar klientas bus mokus. Štai čia atrandamas požiūrių skirtingumas. Pasitaikius situacijai, kai pinigų reikia kuo greičiau, galbūt atrodo, jog visokie mokumo tikrinimai – tik laiko švaistymas. Tačiau tokia nuostata labai klaidinga. Juk, kaip minėta, įvertinus mokumą situacija tampa palankesnė ir pačiam vartotojui, ir įstaigai, kuri suteikia kreditą.

Beje, mokumo įvertinimo nereikėtų suprasti klaidingai. Tai nėra kokia nors mėnesius trunkanti procedūra, dėl kurios greitasis kreditas būtų visai negreitas. Netgi priešingai – viskas sužiūrima sparčiai, kad klientams būtų kuo patogiau. Ir išlaikomas greitojo kredito „titulas“.

Kreditas internetu – šių dienų spartaus paslaugų teikimo įrodymas. Suderintas patogumas ir spartumas, o nepamirštant atsakomybės išspręstas klausimas, kaip įvertinti, ar konkrečiam asmeniui galima skolinti (t. y. ar tas asmuo yra mokus).

Apibendrintai galima teigti, kad kreditą gauti gana lengva, o egzistuojantys ribojimai ne tik logiški, bet ir būtini. Ir pernelyg neapsunkinantys kliento. Ne be reikalo sakoma, kad skolintis reikia apdairiai. Tik taip finansinė situacija vairuojama tinkama kryptimi.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.