Bankų paslaugos kelionėje – ne tik lėktuvų bilietams pirkti

bankomatasKeliauti dabar galime visi. Kur čia nekeliausi, kai paprastas 55cmX40cmX20cm kelioninis lagaminas parduotuvėje kainuoja tiek pat, kiek ir lėktuvo bilietas į vieną pusę į kurį nors miestą kitame Europos gale… Lėktuvų bilietai dabar itin pigūs, todėl pamatyti svetimas šalis yra puiki galimybė.

Kaip susitvarkyti su finansais kelionės metu?

Lektuvu bilietai parduodami internetu. Tai reiškia, kad visada galite pirkti bilietus bet kurioje vietoje, kur tik rasite interneto ryšį. Atsispausdinti bilietus dabar nebūtina, nes viskas suvesta į informacinę sistemą, tad oro uoste pakanka asmens dokumento. Reiškia jums pakaks planšetinio kompiuterio arba išmanaus telefono, kad galėtumėte pirkti bilietus. Apmokėti reikės bankiniu pavedimu, nes kreditine kortele kai kur kainuoja papildomai.

Kitas svarbus momentas yra vykstant į kelionę. Paprastai nerekomenduojama imti daug pinigų. Pasiimkite vos 50 eurų, kuriuos išsikeisite bet kuriame banke Lietuvoje. Daugiau nereikia, jei turite kreditinę kortelę. Su kreditine kortele gaunate ne tik draudimą kelionės metu, bet ir geresnius vietinės valiutos keitimo kursus. Banke vienareikšmiškai jums rekomenduos išsiimti pinigus vietiniame bankomate, todėl kad kursas išimant iš bankomato tiesiogiai yra geriausias – nereikia valiutos keityklos komisinių mokėti. Tokiu būdu galima ir sutaupyti.

Kreditinė kortelė kelionėje praverčia ir perkant įvairias paslaugas, muziejus, maistą, gėrimus. Tiesa, gal ne visur banko kortele aptarnaujama, tad čia pravers tie 50 eurų grynais.

Jei iškyla kokia problema, beliks susirasti internetą ir prisijungti prie savo el. bankininkystės. Tada galima pervesti didesnes sumas, jei yra reikalas. Paprastai kelionėse to neprireikia, bet el. bankininkystės kodų kortelės geriau nepamirškite.

Lėktuvų bilietai gali būti perkami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Atvykę į oro uostą, apsidairykite ir pasidomėkite, kokios dar pigių skrydžių bendrovės čia veikia, kokius maršrutus siūlo. Gal rasite kažką tokio, kur su mielu noru pakeliausite 2-3 dienom savo atostogų metu. Pavyzdžiui, keliaujate atostogauti į Ispaniją 10 dienų. Nusileidžiate Barselonos oro uoste, tad kodėl nepasidomėjus galimybe nebrangiai nuskristi į Portugaliją ar kitas Ispanijos vietas. Šalis didelė, atstumai nuo šiaurinės Ispanijos iki Gibraltaro – daugiau nei 1000 kilometrų… Čia pravers sugebėjimas pirkti kreditine kortele (nepamirškite, kad kitoje pusėje turi būti saugumo numeris, kurį reikės visur įvesti.

Jei turite ir kreditinę ir debetinę kortelę, vežkitės jas abi. Tiesa, vieną iš jų gerai paslėpkite. Tai gali labai pasitarnauti vagystės atveju arba jei netyčia pamestumėte piniginę ar krepšį.

Štai jums ir gana detalios instrukcijos apie finansus kelionės metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.