Paskolos ir paskalos

paskolosŠiandieninė mūsų visuomenė linkusi nepasitikėti niekuo – bulvarinė spauda ir šiaip mėgstantys paliežuvauti pripūtė tiek burbulų, kurie ilgainiui sprogo, kad pasidarė sudėtinga atskirti teisingą informaciją nuo melagingos. Paskolos – itin aštri paskalų tema. Ar jos tikrai pražudo ir priverčia bankrutuoti, ar padeda išsipildyti svajonėms? Ar visi bankininkai ir kreditoriai – bejausmiai melagiai, ar patys maloniausi žmonės žemėje, norintys tik padėti? Apačioje pateikiamos aštriausios paskalos apie paskolas – tiesa tai, ar ne?

1. Paskola būstui įsigyti – greičiau liksi be stogo virš galvos, nei išsimokėsi

Paskolos bustui – populiariausios jaunų žmonių ar jaunų šeimų tarpe. Tai bene vienintelė galimybė įsigyti nuosavo nekilnojamo turto, jei jo niekas nepadovanojo ar nepaliko palikimu. Tačiau pasklidusi nemaloni nuomonė, kad paskolos būstui – beprotiškai sunkiai išmokamos, didelėmis palūkanomis ir milžiniškomis mėnesinėmis įmokomis. Šios nuomonės nereikėtų neigti, derėtų tik pridėti vieną detalę – pats besiskolinantysis pasirenka, kokio dydžio paskolos nori (dažniausiai renkamasi maksimalias leidžiamas sumas pagal uždirbamą atlyginimą). Na o jei pasiskolinęs asmuo praranda darbą ir nebeturi iš ko atiduoti paskolos – galbūt kaltos susiklosčiusios aplinkybės, o ne pati paskola? Kadangi busto paskolos gali būti ir paskolos su uzstatu, dauguma bijo prarasti įkeistą turtą – tačiau visada yra galimybė, nelaimės atveju, parduoti už paskolos pinigus nusipirktą turtą ir grąžinti pasiskolintus pinigus.

2. Nuėjus į banką beveik visada tenka nusivilti – paskolos nesuteikiamos

Ne paslaptis, kad blogos žinios sklinda greitai. Jei vienam ar kitam paskolos gavimas nepasisekė, greitai pasklinda žinia, kad ,,paskolos labai reklamuojamos, bet kad niekas jų neduoda”. Taip, paskola, net ir pati mažiausia, nesuteikiama bet kam – norint gauti kreditą, reikia gauti pastovias pajamas, nebūti anksčiau įsiskolinusiam ir neturėti kitų finansinių problemų. Kad nereikėtų nusivilti banke, galimybes gauti paskolą galima apsiskaičiuoti internete – tam beveik kiekvienas bankas yra specialiai sukūręs virtualią paskolos skaiciuokle. Joje įvedus atitinkamus duomenis – amžių, uždirbamas pajamas, gyvenamą vietą ir panašiai jau po sekundės suteikiama informacija, ar paskola gali būti suteikiama, ir kokio dydžio.

3. Paskolos sutartis – milijonas būdų apgauti klientą

Kalbant šia tema, pirmiausia, reikėtų priminti, kad visas sutartis ir visus dokumentus, kuriuos asmuo pasirašo, prieš tai reikia atidžiai perskaityti ir įsigilinti į kiekvieną detalę. Paskolos sutartis dažniausiai nėra ypatingai sudėtinga ar ilga – taigi visą ją išsinagrinėti tikrai neužtruks daug laiko. O jau išanalizavus, kokius įsipareigojimus prisiima besiskolinantysis, galima nuspręsti – tenkina tai, ar ne. Taip pat gerai išnagrinėjus sutartis kiekvienas besiruošiantis skolintis pastebės, kad sutartis saugo ne tik banko, tačiau ir kliento interesus.

4. Skolintis studijoms – visiška nesąmonė!

Taip, tiesa, individualaus gyvenimo pradėti su keliolikos tūkstančių dydžio paskola tikrai nenori niekas. Tačiau jei ne specializuotos paskolos studentams, dauguma jų studijų net nebaigtų, o tada ir individualaus, suaugusio žmogaus gyvenimo pradžia tikriausiai nebūtų tokia paprasta. Tiesą sakant, paskolos studentams suteikiamos itin geromis sąlygomis – valstybė kompensuoja didžiąją dalį palūkanų! O juk gerai besimokantiems ir savo srityje besispecializuojantiems studentams darbą rasti ne taip ir sunku – vadinasi, bus ir pajamų, iš kurių grąžinti skolą.

5. Geriau jau pasiskolinti iš draugo…

Tiesa, draugas tikriausiai neskaičiuos palūkanų, arba skaičiuos labai mažas, o ir draugo suteikiama paskola – tai paskolos be uzstato ir paskolos grynais pinigais, be jokių eilės laukimų banke. Tačiau kas bus, jei tam pačiam draugui pinigėlių prireiks greičiau, nei buvo tartasi grąžinti? Arba atvirkščiai – pasiskolinęs nesugebės atiduoti visos sumos sutartam terminui pasibaigus? Galbūt draugystės geriau nepurvinti pinigais? Iš draugo skolintis greičiau, nes ne kiekviename mieste yra bankas? Kiekviename mieste ar miestelyje yra pašto skyrius, o paskolos paste taip pat suteikiamos, bent jau mažosios – tikrai visose.

Paskolos – tai ne tik blogis, labai dažnai paskolos tampa vieninteliu galimu išsigelbėjimu, užklupus finansiniams nesklandumams. Svarbiausia – skolintis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.