Greitasis kreditas Lietuvoje jau nebėra išduodama taip lengvai

Greitasis kreditasTie, kuriems reikia greitų pinigų, nevalia tikėtis gauti paskolą būnant bedarbiu asmeniu. Greitasis kreditas paskolų bendrovėse išduodamas tik tokiais atvejais, jeigu besiskolinantis asmuo nėra nedirbantis, nėra negaunantis pajamų, neturi uždelstų įsiskolinimų. Dabar kredito rinkoje yra tokia situacija, jog vartojimo paskolos neišduodamos tiems, kurie iš tiesų jų ir negalės grąžinti dėl esamos blogos jų ekonominės padėties. Kiekvienas kreditorius, kuris ruošiasi išduoti greitąjį vartojimo kreditą, pirmiau turi įsitikinti, kad asmuo, pateikęs paskolos paraišką, iš tiesų sugebės vykdyti įsipareigojimus. Dėl to dabar kiekvienoje kredito įstaigos yra atliekamas kreditingumo vertinimas. Pabrėžtina – jis atliekamas laikantis tam tikrų taisyklių.

Greitasis kreditas neišduodamas, jeigu per paskolos grąžinimo laikotarpį asmuo negaus pakankamų pajamų.

Kalbant apie kreditingumo vertinimą, kiekvienam besiskolinančiam asmeniui neprošal būtų paskaityti Lietuvos banko skelbiamus mokumo vertinimo nuostatus. Paprasčiausiai, kreditas nebus išduotas, jeigu po kreditingumo vertinimo paaiškės, jog asmens pajamos paskolos grąžinimo laikotarpiu bus per mažos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į mokumo vertinimo nuostatuose esantį reikalavimą – 40 proc. besiskolinančio asmens pajamų neturi būti skiriama kredito įstaigoms. Jeigu asmuo tokią sumą jau skiria, tai nesvarbu, kad jam liks kažkiek pajamų naujo kredito apmokėjimui – jis jo gauti negalės.

Mokumo vertinimo nuostatai pabrėžia, kad vartojimo paskolas kreditoriai išduoti gali tik tais atvejais, jeigu kreditingumas įvertinamas tinkamai ir kuomet yra įsitikinama, jog besiskolinantis asmuo pateikė teisingus duomenis. Tad, net jeigu ir bandysite apgauti paskolų teikėją nurodydami netikslią informaciją, jūs vartojimo paskolos gauti negalėsite.

Dabar greitasis kreditas išduodamas net kelių metų laikotarpiui.

Tie, kurie anksčiau skolinosi trumpam laikui, turėtų pasidomėti dabartinėmis skolinimosi galimybėmis. Mat, dabar kreditų palūkanos yra žymiai mažesnės, o taip pat kredito įstaigos leidžia skolintis su galimybę skolą išmokėti per kelerius metus mokant įmokas kiekvieną mėnesį. Tai reiškia vieną – jūs galite skolintis iš naujo tam, kad padengtumėte senas – daug brangesnes skolas. Tai būtų refinansavimo kreditai. Be abejo – jų išdavimui taikomi tie patys kreditingumo vertinimo reikalavimai. Tiesiog, jeigu jūs norite skolintis kuo pigiau, tai greitasis kreditas turėtų būti imamas ilgesniam nei kelių mėnesių laikotarpiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.