Kaip pasirinkti logistikos valdymo sistemą?

logistikos sistema

Transporto valdymas yra sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja daugybė šį procesą valdančių ir sprendimus priimančių žmonių. Vertėtų neužmiršti ir to, kiek atskirų grandžių – tiek atskirų ir sistemų turėtų būti. Tačiau tokiu būdu visos funkcijos vyktų ganėtinai lėtai ir būtų sudėtinga jas visas kontroliuoti.

Todėl šiandien logistikos paslaugos tiesiog neįsivaizduojamos be inovatyvių technologinių sprendimų ir visa apjungiančių valdymo sistemų diegimo. Tai absoliučiai būtinas dalykas kiekvienai logistikos bendrovei, siekiančiai konkurencinio pranašumo prieš savo konkurentus. Valdymo sistemos padeda paprastai ir lengvai vykdyti darbų organizavimo procesus.

Transporto valdymo sistema diegiama apjungiant visas įmonėje naudojamas vidines bei išorines sistemas nuo klientų ir dokumentų valdymo iki sandėlio bei finansų valdymo. Įskaitant ir tiekimo grandinę. Didžiausias privalumas tas, kad ši sistema gali būti pasiekiama nebūtinai iš darbo vietos ir bet kuriuo laiku. O duomenys matomi visame procese, nepriklausomai nuo to, kas ir kada juos įvedė.

Renkantis logistikos valdymo sistemą vertėtų atsižvelgti į funkcionalumą bei paprastumą. Nereikėtų žavėtis siūlomų pernelyg dideliu įvairių funkcijų ar modulių kiekiu, kurie galbūt net ir nebus visiškai išnaudojami. Svarbu tai, kad ši sistema leistų maksimaliai išnaudoti teikiamas galimybes ir efektyvinti veiklos procesus. Tai turi būti įrankis, susisteminantis visus reikalingus duomenis, ne apsunkinantis, o palengvinantis kiekvieno darbuotojo darbą. Be abejonės, sistema turi leisti kontroliuoti ir suteikti prieigas prie tam tikrų duomenų tik tiems naudotojams, kuriems tie duomenys yra aktualūs.

Kiekvienai logistikos įmonei yra svarbu turėti galimybę nesudėtingai sudaryti krovinių vežimo maršrutus ir maksimaliai įdarbinti savo transporto priemones. Be to, galimybę greitai ir dinamiškai keisti parametrus pagal situaciją ir poreikius, administruoti užsakymų vykdymą ir kt. Taip pat analizuoti su transporto veikla susijusius rodiklius, planuoti, administruoti vairuotojų užimtumą, maršrutus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *