Paskolos bet kam ir bet kaip tikrai nesuteikiamos

paskolos

Nors virtualioje erdvėje sklando daug kalbų, kad internetu skolintis gali bet kas, ekspertai atšauna, jog tai tik mitas. Teigiama, kad paskolos be užstato iki 10 000 eurų suteikiamos kone visiems, tačiau paskolų bendrovės aiškiai nurodo kam tokie vartojimo kreditai suteikiami, o kam ne. Tad, jeigu galvojate apie skolinimąsi, nereikėtų tikėtis, kad viskas bus labai lengva. Priešingai – procedūros privers paplušėti iš peties, nes vis dėlto teks pateikti gana nemažą duomenų kiekį. Klientams teks pateikti ne tik kontaktinę, bet ir asmeninę informaciją apie save ir gaunamas mėnesio pajamas.

Naivu tikėtis, kad asmeniui, kuris negauna daug pajamų, bus suteikta labai didelė paskola. Taip tiesiog nebūna. Padėtis rinkoje yra tokia, kad net ir už menkiausią nusižengimą paskolų bendrovės gauna solidžias baudas. Dėl šios priežasties joms nėra reikalo rizikuoti. Kreditai suteikiami vis atsakingiau, nes patys kreditoriai labiau žiūri į skolų grąžinimo tendencijas – mat, nemažai jų tenka nurašyti į beviltiškas ir tiek.

Tarkime, jeigu asmeniui reikia trumpalaikės paskolos, kurios suma siekia kelis šimtus eurų, jis turės įrodyti, kad sekantį mėnesį jo pajamos padidės identiška suma. Kodėl? O tai kaip kitaip bus galima įsitikinti, kad skola bus grąžinta laiku? Kreditoriai privalo ne tik tikrinti informaciją, bet ir imtis skaičiavimų rizikos nustatymui. Jeigu aiškiai matoma, kad asmens pajamos nepadidės ateinantį mėnesį, tai jam paskolą suteikti nebus galima.

Kiekviena kredito bendrovė yra įsipareigojusi atsakingai skolinti pinigus. Tai reiškia, kad kreditingumo įvertinimas turi būti preciziškai atidus. Paprastai kalbant, vertinant mokumą, apskaičiuojama pajamų vidurkis, nustatoma kokia tvarių pajamų suma gaunama paskutinius keturis mėnesius. Netgi reikalaujama informacijos apie tai, kaip ateityje turėtų keistis kliento pajamos. Tokią informaciją pateikti privalo kiekvienas besiskolinantis asmuo.

Pabrėžtina, kad atsakingumas, skolinantis pinigus, yra privalomas. Jeigu patys skolinatės neatsakingai, to tikrai netoleruos kredito bendrovės. Jos tikrai moka nustatyti ar asmuo skolinasi racionaliai ar ne ir ar paskolos dydis yra jo nosiai. Nesiskolinkite tokių sumų, kurių jums iš tiesų net nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.