Turto vertintojai: kaip surasti patikimą?

Jeigu Jums reikalingas turto vertinimas, pirmiausia reikėtų pradėti nuo patikimo vertintojo paieškos. Tai nėra sudėtingas procesas, tačiau tam, kad rezultatas Jus tenkintų, reikia iš anksto pasidomėti, kokie gali būti turto vertintojai, kaip jų ieškoti ir kaip žinoti, kad pasirinktas vertintojas patikimas.

Nuo ko pradėti?

Paieška reikėtų pradėti nuo analizės, kokie turto vertintojai yra. Tai greičiausiai galite sužinoti panaršę intrenete. Paieškų sistemoje parašę frazė, jog reikalingas turto vertinimas, rezultatuose Jums bus pateikta daugybė įvairių turto vertintojų agentūrų. Reikės skirti laiko jas apžvelgti, kad galėtumėte pasirinkti kelis labiausiai patikusius ir tuomet rinktis iš jų.

Kaip išsirinkti?

Pirmiausia, rinkitės tik tas agentūras, kurios teikia Jums reikalingo turto vertinimą. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikalingas įmonės turto vertinimas tokią paslaugą teikia ne visi turto vertintojai. Taip pat yra tokių agentūrų, kurios specializuojasi konkrečiame vertinime. Pavyzdžiui, vertina tik nekilnojamąjį turtą. Tokioje kontoroje neatsiras galimybė įvertinti automobilį, jeigu Jums reikalingas toks vertinimas. Beje, būtent automobilių vertinimas dažniausiai taip pat atliekamas vertintojų, kurie specializuojasi tik šiame vertinime. Todėl pirmiausia suraskite vertintoją, kuris Jums tinka. O tuomet keliems labiausiai patikusiems galite nusiųsti užklausas arba paskambinti, pasiteirauti, ar jie galėtų įvertinti Jūsų turtą ir kaip greitai tai galėtų padaryti. Gavę pasiūlymus, galėsite pasirinkti Jums labiausiai patinkantį.

Kiek kainuos vertinimas?

Dažniausiai tai sunku pasakyti iš anksto. Tačiau kai kurie vertintojai yra nustatę tam tikras kainas. Pavyzdžiui, įmonės vertinimas gali kainuoti apie kelis šimtus eurų. Panašiai tiek gali kainuoti ir nekilnojamojo turto vertinimas. O kilnojamojo turto ir automobilių vertinimas yra kiek pigesnės paslaugos. Tačiau visais atvejais konkrečią kainą Jums pasakys vertintojas. Tai taip pat gali būti vienas iš kriterijų, pagal kurį galite pasirinkti, kuris vertintojas Jums labiau tiks.

Be to, turto vertintojai gali ne tik įvertinti turtą, bet ir suteikti konsultaciją. Nebūtina užsakyti išsamaus vertinimo, jeigu jis nėra reikalingas. Pavyzdžiui, Jums tik reikia pasikonsultuoti dėl to, kaip būtų atliekamas konkretaus turto vertinimas arba nežinote, ar jis Jums tikrai bus reikalingas. Jei turite tokių ar panašių klausimų, į juos tikrai gali atsakyti turto vertintojas konsultacijos metu.

Koks vertintojas bus patikimas?

Turto vertinimo paslauga yra labai svarbi, jeigu vertinimas reikalingas pirkimo ar pardavimo sandoriui. Todėl visais tokiais atvejais labai svarbu, kad vertintojai būtų patikimi ir profesionalūs. Tai galite įvertinti išanalizavę viešai skelbiamą informaciją apie vertintoją. Paskaitykite kitų klientų atsiliepimus, susipažinkite su įmonės įvertinimais, kad galėtumėte būti tikri, jog renkatės profesionalią ir kokybišką paslaugą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.