Baltijos šalyse būsto paskolų atostogomis daugiausia naudojosi Latvijos gyventojai

Bankų pasiūlymais atidėti būsto paskolas ir taip palengvinti COVID-19 sukeltus sunkumus pasinaudojo net 6,8 tūkst. „Luminor“ banko klientų Baltijos šalyse. Daugiausiai tokių prašymų buvo Latvijoje, o iš viso „Luminor“ paskolų įsipareigojimus privatiems asmenims atidėjo daugiau nei už 325 mln. eurų.

Iš visų Baltijos šalių mokėjimo atostogas „Luminor“ banke labiausiai naudojo klientai Latvijoje. Čia paskolų įsipareigojimai buvo atidėti 3 227 klientams, kurių bendra suma sudarė 158 mln. eurų. Savo ruožtu Lietuvoje šia galimybe pasinaudojo 1 861 privatus klientas, atidėdamas paskolų įsipareigojimus už 86 mln. eurų, o Estijoje – 1 720 klientų, kurių bendra suma sudarė 80 mln. eurų.

„Siekdami padėti savo klientams ekstremaliomis situacijomis, visi bankai Lietuvoje pasirašė moratoriumą, kuriuo įsipareigojo atidėti paskolų mokėjimus klientams, patiriantiems finansinių sunkumų dėl koronaviruso pandemijos. Mūsų klientai šia galimybe aktyviausiai pasinaudojo pirmaisiais karantino mėnesiais, kai žmonėms kilo daug klausimų dėl ateities. Tačiau jau gegužę labai sumažėjo prašymų dėl būsto paskolų atostogų ir pastaraisiais mėnesiais tuo iš viso beveik nesidomėta. Tačiau pandemija dar nesibaigė ir mes atidžiai stebime situaciją, kad galėtume greitai reaguoti, jei ji vėl pasikeis. Sieksime padėti klientams ir pasibaigus paskolų moratoriumui, ieškodami tinkamiausių sprendimų kartu įveikti sunkumus “, – sako „Luminor“ Lietuvos pardavimų direktorė Giedrė Blazgienė.

Šiuo metu bankų pasirašytas moratoriumas numato, kad būsto paskolų atostogos galioja iki rugsėjo 30 d.

Pirmąjį šių metų pusmetį Baltijos šalyse „Luminor“ bankas atidėjo paskolos pagrindinės sumos mokėjimą 6,5 proc. klientų, turinčių būsto paskolas, ir 3 proc. klientų, turinčių kitų įsipareigojimų – tai yra daugiausia lizingo ir vartojimo paskolų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *