Kam reikalinga buhalterinė apskaita?

buhalterinė apskaitaKad verslas sėkmingai veiktų, būtinos įvairios sąlygos. Tačiau viena iš jų ypač svarbi – tai tinkama buhalterinė apskaita. Buhalterinė apskaita padeda nustatyti įmonės finansų situaciją bei finansinius pasiekimus. O tai labai svarbu vadovams priimant tinkamus sprendimus dėl tolimesnės įmonės veiklos.

Buhalterinės apskaitos veikla įvairi, ji apima: buhalterinių įrašų registraciją, metinių finansinių ataskaitų rengimą, darbo užmokesčio skaičiavimą, asmens kortelių sudarymą, deklaracijų ir pažymų apie gautą darbo užmokestį rengimą, informacijos Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Sodrai rengimą ir pan.

Skirtingiems asmenims aktualūs skirtingi buhalterinės apskaitos aspektai. Įmonės savininkams, akcininkams arba investuotojams buhalteris rengia finansines ataskaitas, iš kurių jie gali sužinoti, kokia nuosavybės dalis jiems priklauso ar investuotos lėšos naudojamas efektyviai, koks pelningumas ir pan. Pagal tokias finansines ataskaitas sprendžiama, kokia yra verslo vertė.

Įmonės vadovams buhalterinė apskaita padeda vertinti įmonės veiklos rezultatus, parodo ar pasiektas savininkų nustatytas tikslas ir gautas atitinkamas pelnas, leidžia spręsti, ar įmonės vertė auga, ar mažėja. Atitinkama informacija įmonės vadovams padeda kontroliuoti skolas ir laiku imtis priemonių dėl skolininkų, taip sumažinama rizika arba išvengiama nuostolių dėl klientų nemokumo. Taip pat padeda laiku atsiskaityti su kreditoriais bei tiekėjais, numatyti galimas problemas ir rasti tinkamus sprendimus, jeigu vėluojami įvykdyti finansiniai įsipareigojimai. Suprantama, kad turint tikslią informaciją, bus priimami tinkami sprendimai dėl tinkamo įmonės turto valdymo.

Tinkamai ir profesionaliai parengtos finansinės ataskaitos teikiamos tiekėjams, draudimo bendrovėms, bankams. Pagal jas galima matyti, ar įmonė sugeba laiku grąžinti paskolą bei mokėti palūkanas. Įmonės tiekėjai gali nusręsti ar įmonė sugebės mokėti už tiekiamą produkciją ir paslaugas. Paparastai vienas iš dažniausiai pasitaikančių kreditorių reikalavimų – tai pateikti jiems įmonės finansines ataskaitas.

Buhalteriai turi parengti ir tam tikras ataskaitas valstybės institucijoms. Pagal apskaitos informaciją yra apskaičiuojami mokėtini įmonės mokesčiai. Visos ataskaitos ir deklaracijos turi būti teisingai užpildytos ir laiku pateiktos. Tai padeda išvengti papildomų laiko ir finansinių sąnaudų.

Apskritai, jeigu buhalterinė apskaita bus vedama nesilaikant nustatytos tvarkos ir reikalavimų, įmonei kils įvairių teisinių ir finansinių problemų. Todėl yra labai svarbu, kad įmonės buhalterinę apskaitą tvarkytų tinkamos konpetencijos asmenys. Jeigu įmonė nedidelė, tam užtenka vieno buhalterio, jeigu įmonė didesnė gali tekti samdytis du ar daugiau buhalterių. Puiki išeitis šiam darbui atlikti samdyti buhalterinės apskaitos įmonę, kuri profesionaliai tvarkys įmonės buhalteriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *